logo
odzwiedziło nas : 169550 osób | godziny otwarcia:

pn, cz, pt 9.00-17.00 oraz wt, śr 8.00-19.00

| facebook

Gminna Biblioteka Publiczna w wielkiej Wsi włącza się w obchody Tygodnia Zakazanych Książek (Banned Books Week). Akcja wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i organizowana jest przez American Library Association

2011-09-26 09:56:25

Gminna Biblioteka Publiczna w wielkiej Wsi włącza się w obchody Tygodnia Zakazanych Książek (Banned Books Week). Akcja wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i organizowana jest przez American Library Association

Ma na celu zwrócenie uwagi na zagadnienie wolności intelektualnej oraz na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą ograniczanie dostępu do książek i informacji. Bibliotek włączające się aktywnie w to działanie sprzeciwiają się cenzurze, zakazywaniu czytania treści uznanych przez kogoś za nieodpowiednie oraz wycofywaniu z tego powodu pewnych tytułów z bibliotek.
Dodatkowo Tydzień Zakazanych Książek stanowi doskonałą okazję do zapoznania czytelników z ciekawymi pozycjami z historii literatury, które być może nadal niejedna osoba chciałaby ocenzurować oskarżając o niepoprawność obyczajowa czy polityczną. Na naszych półkach znajdują się książki zakazane w różnych krajach, z różnych powodów i w różnym czasie. Na pewno warto sprawdzić które to i dlaczego zostały uznane za nieodpowiednie.

Aby przekonać się, które książki znalazły się na tej liście koniecznie przyjdź do biblioteki i sprawdź, na pewno wybierzesz coś dla siebie :-)

logo